Trwa wczytywanie produktów

Wysyłanie plików

INFORMACJE TECHNICZNE DOTYCZĄCE WYSYŁANIA PLIKÓW

1.  Pliki projektów można wysyłać za pomocą formularza ze strony (podczas realizacji zamówienia) lub po złożeniu zamówienia za pomocą serwera FTP

2. Dostęp do serwera FTP zostaje nadany automatycznie po zarejestrowaniu się w serwisie gajet-druk.pl

3. Logowanie do serwera jest możliwe po potwierdzeniu rejestracji za pomocą linku przesłanego na adres e-mail podany podczas rejestracji.

4. Dane do logowania do serwera FTP przesyłane są w mailu z potwierdzeniem rejestracji.

5. Adres serwera FTP: ftp.gajet.nazwa.pl

6. Pliki wysyłane na serwer FTP muszą być zgodne z zasadami opisanymi w dziale Specyfikacja plików.

7. W celu wysyłania plików na serwer FTP można użyć przeglądarki internetowej (Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, - za pomocą Google Chrome nie można wysłać plików na serwer FTP) lub dowolnego klienta FTP (Total Commander, FileZilla).

8. Każdy użytkownik serwera FTP posiada swoją prywatną przestrzeń dyskową oraz powinien stworzyć katalog o nazwie użytkownika w katalogu /druk. Użytkownik serwisu ma dostęp tylko i wyłącznie do swojego katalogu i nie ma prawa ingerować w katalogi innych klientów.. W ramach własnej przestrzeni dyskowej użytkownik może wysyłać pliki oraz zakładać katalogi i podkatalogi. Po wysłaniu plików, użytkownik nie ma uprawnień do nadpisania (wysłania plików o tej samej nazwie w tym samym formacie), zmiany nazwy oraz kasowania. Każda próba skasowania, zmiany nazwy lub nadpisania pliku skończy się niepowodzeniem i odpowiedzią serwera FTP o błędzie. Każdą ewentualną poprawkę (nowy plik) należy wysłać ponownie pod zmienioną nazwą, najlepiej dodając do nazwy datę/godzinę utworzenia pliku oraz poinformować o tym drukarnię drogą mailową Drukarnię.

9. Wysyłanie plików za pomocą klienta FTP - FileZilla (rekomendowane): o najnowsza wersja bezpłatnego programu znajduje się tutaj: http://filezilla-project.org/download.php?type=client (należy pobrać na dysk odpowiednią dla systemu operacyjnego wersję i zainstalować - np dla systemu Windows będzie to plik z rozszerzeniem exe)