Trwa wczytywanie produktów

Plakaty

drukowanie plakatów WarszawaPlakaty reklamowe

 

W naszej drukarni offsetowej zamówisz tanie plakaty o różnych formatach (A3, B3, A2), gramaturze oraz z różnymi uszlachetnieniami. Wśród dostępnych u nas plakatów znajdziesz błyszczące, matowe, a także matowe z lakierem uv. Możesz wybrać plakaty zadrukowane jednostronnie lub dwustronnie. Dostępne są formaty od 297 na 420 mm do nawet 680 x 980 mm. Papier Twoich plakatów może mieć gramaturę od 80 do 300 gsm. Nie pozostaje Ci nic innego, tylko wybrać swoje idealne skrojone plakaty.

 

Skonfiguruj zamówienie

 

Jaki powinien być skuteczny plakat reklamowy?

 

Plakat do doskonały sposób na przekaz marketingowy. Reklama outdoorowa nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem reklamodawców, ponieważ ułatwia dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Aby plakat reklamowy był skuteczny, musi spełniać określone warunki.

 

Zadaniem plakatu reklamowego nie jest informowanie, jak na przykład w przypadku afiszu, ale wywoływanie emocji i budzenie zainteresowania. Na plakacie najlepiej sprawdza się krótkie, nośne hasło reklamowe, proste, ale dobitne, przyciągające uwagę. Warto tutaj zastosować prosty, czytelny krój pisma.

 

Bardzo ważna jest strona wizualna plakatu reklamowego. Kolory powinny być intensywne, przyciągające wzrok. Niezbyt dobrze sprawdzają się w takich miejscach pastele, zatem należy ich unikać na plakatach. Najlepsze rozwiązanie to kontrasty kolorystyczne. Najnowsze plakaty często wykorzystują elementy 3D, które są również skuteczne w przyciąganiu uwagi odbiorców. Oczywiście na plakacie nie powinno także zabraknąć odpowiednio wyeksponowanego logo firmy.

 

FAQ

 

Jaki wybrać format plakatu?

 

Wybór wielkości plakatu powinien być uzależniony od tego, gdzie będzie eksponowany materiał reklamowy. Do wyboru są bardzo różne nośniki, na przykład billboard, słup reklamowy, blow-up, ramki na przystankach itd.

 

Czy lepiej wybrać papier kredowy, czy offsetowy?

 

Papier offsetowy jest najczęściej biały i posiada szorstką fakturę, jest niepowlekany. O wiele lepiej prezentuje się druk na papierze kredowym błyszczącym o odcieniu bieli. Do plakatów można wykorzystywać z powodzeniem papier kredowy o niskiej gramaturze.

 

Jaka gramatura papieru jest najlepsza na plakat?

 

Plakaty można z powodzeniem drukować na papierze kredowym błyszczącym o niskiej gramaturze, ale najlepiej sprawdza się masa papieru co najmniej 170 gsm.

 

Czy warto używać lakieru UV na plakatach?

 

Lakier UV może być nakładany na całą powierzchnię plakatu lub na wybrane obszary. Dzięki temu plakat staje się bardziej elegancki, sprawia wrażenie ekskluzywne.

 

Dlaczego plakaty drukowane są w CMYK, a nie w kolorach RGB?

 

RGB to paleta kolorystyczna wykorzystywana na nośnikach cyfrowych (np. aparaty cyfrowe, telewizory). CMYK to paleta kolorystyczna używana do druku, wykorzystywana na maszynach offsetowych.