Trwa wczytywanie produktów

Katalogi reklamowe

druk katalogów WarszawaW naszej drukarni internetowej wykonamy dla Ciebie druk katalogów reklamowych w satysfakcjonującej jakości. Konkurencyjność naszej drukarni internetowej spowoduje, że będziesz zadowolony z zamówienia. U nas kupisz katalogi o różnych gramaturach, w różnych formatach (A4, A5) wybierając odpowiednie wartości w konfiguratorze. Druk katalogów nigdy jeszcze nie był tak prosty.

 

Skonfiguruj zamówienie

 

Na co zwrócić uwagę, projektując katalog?

 

Pomimo coraz większej roli internetu w marketingu, drukowane katalogi produktów nadal mają wielu zwolenników. Odpowiednio zaprojektowane, mogą być bardzo efektowną formą reklamy, a przy okazji pomagają budować pozytywny wizerunek firmy.

 

Projektując katalog, należy przede wszystkim przemyśleć dokładnie jego zawartość. Nie zawsze korzystne jest umieszczanie we folderze wszystkich produktów, szczególnie gdy oferta jest sezonowa lub zależy nam na podkreśleniu nowości.

 

Bardzo ważny jest sposób prezentacji produktów. Należy bezwzględnie postawić na zdjęcia wysokiej jakości, które nie mogą być jednak zbyt małe. Nie można zapominać także o przejrzystości katalogu oraz o ciekawych opisach produktów, które skupiają się na korzyściach z posiadania danego przedmiotu lub urządzenia. Całość musi być bardzo estetyczna i uporządkowana, tak aby odbiorca mógł łatwo znaleźć interesujący go produkt.

 

Katalog Stowarzyszenie Filmowców polskichKatalog Filmowcy powstaniaKatalog reklamowy SFP

 

FAQ

 

Wybrać katalog klejony czy zszywany?

 

Zszywanie wydaje się być wariantem, które zapewnia większą trwałość niż klejenie.  W rzeczywistości jednak nowoczesne metody klejenia (np. PUR) zapewniają również bardzo wysoką trwałość oprawy katalogu, a do tego jego grzbiet prezentuje się estetycznie, otwieralność katalogu jest bardzo dobra.

 

Jaki papier wybrać na katalog?

 

Aby katalog atrakcyjnie się prezentował, okładka powinna być drukowana na papierze kredowym błyszczącym. Wtedy skuteczniej przyciąga uwagę. Środek może być drukowany zarówno na papierze offsetowym, jak i kredowym. To ostatnie rozwiązanie również zapewnia wyższą estetykę niż chropowaty offset (gramatura najlepiej 170 gsm), a do takiego takie strony katalogu są przyjemniejsze w dotyku.

 

Jaki format katalogu reklamowego wybrać?

 

Nie ma tu wyraźnej reguły, wybór zależy od indywidualnych preferencji i od przyjętej koncepcji katalogu. Najpopularniejsze formaty katalogów to A4 i A5.

 

Co lepiej wybrać uszlachetnienie błyszczące czy matowe okładki?

 

Uszlachetnienie folią podnosi znacznie walory estetyczne okładki. Wersja błyszcząca nadaje katalogowi prestiżu i elegancji, ale połączenie folii matowej i na przykład napisów wykonanych lakierem UV skutecznie podkreśla tytuł katalogu i wywołuje wrażenie ekskluzywności.